Blog

Grudzień w rekrutacji kierowców

Czas czytania: ok. 3 minuty

W grudniu przy rekrutacji kierowców zawodowych nie dzieje się wiele. Firmy transportowe przygotowały się na końcówkę roku znacznie wcześniej. Kontrahenci już dawno określili swoje zapotrzebowanie na transport, pojazdy są obsadzone, urlopy zaplanowane… Kadry zamykają rok, a działy rachunkowe zaczynają najbardziej pracowity okres.

„Skoczek” rozwiązaniem na braki kadrowe na przełomie roku

Aby maksymalnie wykorzystać flotę, w tym czasie przewoźnicy korzystają z ofert tzw. „skoczków”. Najczęściej są to osoby, które posiadają uprawnienia kierowcy C+E, jednak na co dzień pracują w innych zawodach. „Skoczek” chętnie podejmie się tymczasowego zlecenia i zastąpi kogoś, kto np. uda się na tygodniowe zwolnienie lekarskie. Z początkiem stycznia transport na jakiś czas zwolni, a wtedy firma nie będzie musiała robić postojów czy też, w najgorszym wypadku, zwalniać świeżo zatrudnionych na etat kierowców.

Na ten moment nasza agencja rekrutuje kierowców do pracy stałej lub sezonowej. Nie posiadamy jeszcze ofert dla „skoczków”. Dlatego zapraszamy do prowadzonej przez nas grupy Praca dla kierowcy C+E. Ogłaszają się na niej różni pracodawcy. Znajdziecie tam m. in. oferty dotyczące pracy dorywczej.

Koniec roku w agencji rekrutacyjnej

Wiele firm wykorzystuje przełom roku na naprawy swoich pojazdów ciężarowych, modernizacje floty oraz wszelkiego rodzaju inwentaryzacje. W naszej agencji, podobnie jak w firmach transportowych, okres świąteczny to czas „wielkiego serwisu”. Porządkujemy wszystkie biurowe sprawy, załatwiamy zaległe kwestie, robimy podsumowanie roku oraz zajmujemy się tym, na co szkoda czasu w sezonie. Czekamy też na dyspozycje od naszych klientów, a te zostaną wydane najwcześniej po Nowym Roku.

Drodzy Kierowcy, część z Was wróciła już do domów na Święta i rozgląda się za nową pracą. Dziękujemy za wiele połączeń, które teraz otrzymujemy. Serdecznie zapraszamy do przejrzenia zakładki Oferty pracy. Dodaliśmy kilka usprawnień i mamy nadzieję, że będzie się Wam dobrze korzystać. A kiedy znajdziecie już odpowiednie ogłoszenie, zostawcie nam aplikację na Nowy Rok!

Wracamy do Was już 3 stycznia 2022 r.